Uskutečněné akce

Farní sáňkování

V neděli 20. ledna 2013 se uskutečnil druhý ročník farního sáňkování.

Na výborném, až nebezpečně rychlém sněhu (místo rolby zde úspěšně zapracovala slabá obleva v minulých dnech) se na svahu v Novosádech sešlo 23 dětí (z toho byly dvě z Nechvalína a dvě z Věteřova) se sáňkami a boby, které doprovázeli jeden nebo oba rodiče i řada dalších diváků všech věkových kategorií.

Závody ve 14,30 zahájil P. Josef Pohanka modlitbou a potom jako předjezdec projel trasu na sáňkách. Následovala dvě kola závodu. Nechybělo přitom i napětí – jak jsme již uvedli, sníh byl velmi rychlý a po dojezdu za cílem nechyběly dramatické momenty, když se závodníci různými způsoby, někdy i prostým převrácením saní nebo za pomoci rodičů, snažili zastavit. Napětí vrcholilo, když nejmenovaný závodník v zápalu boje o co nejlepší čas najel do cedule s nápisem „Cíl“ a její tyčku zlomil na tři kusy. Naštěstí to však byly jediné zlomeniny v celém závodě.

Po druhém kole následovala zahřívací přestávka u bufetu, kde se nabízel horký čaj, svařené víno a slivovice. Zahřátí bylo již třeba, protože bylo mlhavé počasí s teplotou -5°C a postupně začínalo mrholit.

Po třetím kole následovala soutěž rodiče s dítětem, závodníci po projetí cílem museli dítě na saních či bobech vytáhnout zpět do úrovně startu. Přitom byla velká legrace, rodiče i děti volili různou taktiku, někteří z rodičů se za startem zhroutili vyčerpáním na zem a musela zasahovat zdravotní služba se slivovicí.

Závody skončily v 16,00 exhibičním sjezdem seniorů a za sílícího namrzajícího mrholení se většina účastníků přesunula na vyhřátou faru, kde po svačině bylo vyhlášeno celkové pořadí závodníků a všem dětem byly předány diplomy. Na prvním místě se umístil Jakub Držík a Ondra Poláček, na druhém Anička Kuthanová a Vašík Reysík a na třetím Jirka Kunrt. V soutěži rodičů byli na prvním místě Kuthanovi, na druhém Selučtí, Marečkovi z Nechvalína a Zálešákovi z Věteřova a na třetím místě byli Klimešovi.

Na společně strávené zimní odpoledne v odlehčené téměř horské atmosféře zimní zábavy budou malí i velcí účastníci určitě vzpomínat po celý zbytek zimy.

Velké poděkování patří všem, kdo přispěli ke zdárnému průběhu akce – Romaně Držíkové za evidenci účastníků u startu a zapisování jejich časů, Jirkovi Držíkovi za asistenci u startu, Ondrovi Poláčkovi za zajištění provozu bufetu, Věře Hradilové a Marcele Beránkové za službu v kuchyni na faře, Bohunce Halačkové za pomoc při vyhodnocení a za vyplnění diplomů, Tomáši Bártovi z Brna za nakreslení diplomu, všem, kdo přispěli jídlem a nápoji pro společné občerstvení a vůbec všem, kdo se zúčastnili.

Libor Konečný

Pořadí závodníků na 2. farním sáňkování dne 20. ledna 2013


Bohoslužby v nejbližších dnech
Neděle26.05.9:00Lovčice

Pro více podrobností klikněte sem
Nejnovější oznámení
Farnost zve

SVATÍ FRANCIE A ITÁLIE - 10ti denní pouť

10. - 19.7.2020

Opravy zahájeny
INFORMACE O VEŘEJNÉ SBÍRCETen lovecký kostelíček ...

... se konečně dočkal a má z části novou fasádu, zmizela její nejhorší část. Mnozí říkají, že si farnost dala na čas. Bohužel vše bylo závislé na financích, které se nám nedařilo získat. Hrubým odhadem náklady na celou fasádu pohybovaly v částce přesahující před 2 miliony korun a navíc....

Zobrazit celý článek

opravy zahájeny
Pomáhejme potřebným
Pomáhejme potřebným
©2008 - 2011   Římskokatolická farnost Lovčice, vytvořil PKdesign.cz
TV Noe | Radio Proglas | Pastorace.cz | Cirkev.cz | Biskupstvi.cz | Vira.cz | sdb.cz (salesiáni) | Lovčice | Habřéci | Lidové misie | katolik.cz | Mužský sbor Lovčice