Římskokatolická farnost Lovčice - vítejte na stránkách naší farnosti

Uskutečněné akce

Primiční slavnost v Lovčicích - 14.06.2009

Po 62 letech nás spojilo velké Boží požehnání, když jsme s Martinem Poláčkem prožívali jeho cestu ke kněžství. Doprovázeli jsme ho modlitbami i svou účastí na jeho svatých slibech v Praze, jáhenském svěcení v Pardubicích a letos 13. června na jeho kněžském svěcení v Brně. Pro naši farnost, obec a pro ostatní hosty byla primice v neděli 14. června nezapomenutelným zážitkem.

Boží milosti se začaly sypat vlastně už 14 dní před primicemi, kdy proběhly Lidové misie otců redemptoristů z Tasovic (mrkněte na www.lidovemisie.cz). Měli jsme možnost prohloubit osobní duchovní život a tím snad i ten farní.

Určitě není možné vypočítat všechny události, aktivity, drobnosti, které se u nás uskutečňují a vnímáme je možná až příliš samozřejmě, probíhají nenápadně, ale bez nich by byla farnost určitě ochuzena. Všechny malé pomoci, všechny oběti a modlitby těch, kteří byli a jsou mezi námi v Lovčicích. A tak velké díky patří vám všem. Těm, kteří se cítí být více farníky, i těm, kteří se cítí být více občany Lovčic. Protože konec konců Bůh nás má rád všechny bez výjimky.

Mgr. Dagmar Selucká

Videa z primice